Haber

Kanada’daki protestocular Trudeau’ya Gazze’de ateşkes çağrısında bulundu

Kanada’nın Vancouver kentinde bir grup protestocu, Başbakan Justin Trudeau’dan İsrail baskınlarının devam ettiği Gazze’de ateşkes çağrısı yapmasını istedi.

CBC News’in haberine göre, Vancouver’daki bir restoranın içinde ve dışında yaklaşık 250 kişi, Başbakan Trudeau’nun Gazze’de ateşkes çağrısı yapmasını talep ederek protesto düzenledi.

Vancouver Polis Departmanı (VPD), restoranın önünde protestocularla yaşanan arbede sırasında bir polis memurunun yaralandığını ve protestoculardan ikisinin gözaltına alındığını duyurdu.

Yetkililer, “protestocuların restoranı kuşatmasının ardından” Trudeau’nun restorandan çıkmasını sağlamak ve kalabalığı kontrol altında tutmak için 100 polis memurunun görevlendirildiğini belirtti.

İnternette dolaşan videolarda, restoranın dışındaki protestocuların “Ateşkes, hemen!” sloganları attığı görülüyor. Slogan attığı duyuluyor.

Restoranın içinde kaydedilen başka bir videoda protestocular Trudeau’ya şu soruyu sordu: “Ateşkes çağrısı yapmanız için daha kaç bebeğin ölmesi gerekiyor?” ve “Elinizde kan var! Soykırımı finanse ediyorsunuz.” diyerek tepki göstermesi dikkat çekiyor.

Görüntülere göre Trudeau herhangi bir açıklama yapmadan restorandan ayrılıyor.

Bu protesto öncesinde Trudeau’nun başka bir restoranda yemek yerken “Gazze’de ateşkes çağrısı yaptığı” gerekçesiyle protesto edildiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu