Haber

DTK ve HDP’den Abdullah Öcalan ile görüşme başvurusu

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı Berdan Öztürk, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Sezai Temelli, Remziye Tosun, Abdullah Koç, Dilan Dirayet Taşdemir ve Şevin Coşkun, PKK Genel Başkanı ile görüşmek isteyen dilekçeyle Adalet Bakanlığı’na başvurdu. Abdullah Öcalan. Bakanlığa verilen dilekçede Abdullah Öcalan ile açık görüşme talebi de yer aldı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göreHDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Parti Sözcüsü Ebru Günay ve MYK Üyesi Ömer Öcalan, 20 Ekim’de İmralı’da görüşme talebiyle Adalet Bakanlığı’na başvurdu.

Başvurunun yanıtsız kalması üzerine Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ile HDP milletvekilleri Nuran İmir, Gülistan Kılıç Koçyiğit ve Erdal Aydemir benzer bir başvuruyu 30 Kasım’da Adalet Bakanlığı’na yaptı.

Başvuruların yanıtsız kalması üzerine HDP’li milletvekilleri, Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesine izin verilmesi talebiyle 21 Aralık’ta Adalet Bakanlığı önünde eylem başlattı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu