Haber

Burhaniye Belediyesi Deprem Bölgesine İlk Elden Yardım Ulaştırdı

Zelzele bölgesinde; Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban başkanlığındaki Meclis Üyeleri Tarık Erdil, Bülent Başaran, Zabıta Müdürü Yüksel Ulu, Temizlik İşleri Müdürü Dave Birmenler, İşletme ve İştirakler Müdürü Murat Bektaş’ın da yer aldığı ekip, depremzedelere gerekli malzemeleri dağıttı.

Hatay-Serinyol’da depremzedelerimizin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdüren Burhaniye Belediyesi Afet Timi, daha az yardım alan bölgeleri belirleyerek yardımları koordine etti. Burhaniye Halkı ve Burhaniye Belediyesi işbirliğiyle hazırlanan yardımlar ilk elden ihtiyaç sahiplerine ulaştı.

Dağıtım tamamlandıktan sonra dönüş yolunda olacak olan arama kurtarma ekibi ve işçi bir sonraki sevkiyat için hazırlık yapacak. Burhaniye halkının ve belediyenin yardım kampanyasına tüm hızıyla devam ettiğini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Birlikte güçlüyüz, beraberliğimiz daha güçlü. Reha Yurdakul ve Ahmet Akın, bölgede en çok ihtiyaç duyulan malzemelerin Türkiye’de olduğunu söyledi. sebze, akaryakıt, tıbbi malzeme, powerbank, kuru gıda gibi ürünleri Kültür Merkezlerimize getirerek bu iyilik zincirine destek olmaya devam edebilirsiniz.” söz konusu.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

idilajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu