Haber

Beyoğlu Belediyesi’nden ‘Beyoğlu Gençlik Şenliği’

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Festival, Beyoğlu Belediyesi’nin Hasköy sahilinde düzenlediği ‘Beyoğlu Gençlik Şenliği’ ile kutlandı. Programa katılan gençler; müzik dinletileri, yarışmalar, ödüllü turnuvalar ve çeşitli etkinliklerle unutulmaz bir gün geçirdi. Kürek çekme deneyimi ile gençler de su sporlarının heyecanını yaşama fırsatı buldu.

Beyoğlu Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı Hasköy Spor Tesisleri’nde düzenlediği ‘Beyoğlu Gençlik Şenliği’ ile kutladı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, saat 16.00’da başlayacak programda gençlerin ve çocukların coşkusuna ortak oldu.

“YÜZYILI KURACAK GENÇLER BURADA”

Başkan Haydar Ali Yıldız, “Tüm bayramlarda olduğu gibi bugün de heyecanlıyız. Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Ben de Beyoğlu’nun tüm mahallelerinde sabahtan itibaren bayramımızı kutluyorum. Bayramlarımız, sevinçlerimiz. Bayrağımız vatanımız devletimiz birdir Birliğimiz baki kalacaktır diyorum Bugün Cumhuriyetimizin 100. Yılı Gençlik ve Spor Bayramı 100, Cumhuriyetimiz 100 yaşında Hep derim 18 yıl Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşlarının ve şehitlerimizin bize emanet ettiği vatan, onun bıraktığı bu topraklarda, bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 100. yılını, Türkiye’nin 100. asrını Türkiye olarak konuşuyor. . Ve bu asrı inşa edecek gençler burada, İstanbul Beyoğlu’nda, Türkiye’nin her yerindeler” dedi.

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İYİ VAR OLDU”

19 Mayıs’ı kutlamaya gelen 13 yaşındaki Emirhan Soran, “Burada güzel etkinlikler oluyor. Açıkçası belediyenin böylesine önemli bir bayramda böyle etkinlikler düzenlemesi hoşuma gidiyor. Konuyla ilgili söylenecek söz yok. Mustafa Kemal Atatürk.Bu ülkeyi o kurdu.Hedefim gelecekte bu ülkeye katkıda bulunan bir insan olmak.Gelecekte ülkemi onurlandırmak istiyorum.”

“HERKES YOLCULUĞU DENEMELİ”

Haliç’te ilk kez kürek sporu yapan 14 yaşındaki Emir Berat Şahin, “Kürek dersimiz çok güzeldi. İlk başta arkadaşlarımla öğrenmedik. Ama yolda çok iyiydik. Herkes, tüm Türkiye bu deneyimi yaşamalı. Çok güzel bir gün geçiriyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramınız kutlu olsun” dedi. 14 yaşındaki Yunus Emre Çay da kürek sporunda birinci oldu. zaman, “İlk defa yaptım. Çok güzeldi. arkadaşlarımla geldim Burada çok eğlendik. Öğretmenlerimizin bize gösterdiğini yapmaya çalıştık. İlk başta sorunla ilgiliydi ama öğrendikçe kolaylaştı. Mustafa Kemal Atatürk bize bu bayramı anlattı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu