Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlığı nasıl? Canlı yayında kendisi duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Türk, ATV, Euro D, Euro Star ve Avrupa 7 ortak yayınlarına katıldı. Yurt dışındaki vatandaşlara da seslenen Erdoğan, sağlık durumları hakkında da açıklamalarda bulundu.

“İYİYİM”

Geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında hastalığından bahseden Erdoğan, “İyiyim. O günden sonra hani yine meydanlarda önemli programlar yaptım. Bunların en önemlisi Ankara’ydı. Ankara programını yaptık. , ara vermedik. Bu arada Manisa programı vardı. Ara vermeden yolumuza devam ettik. Oralar bizim enerji kaynağımız.” söz konusu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

3 milyon 300 bin yabancı seçmen statüsünde vatandaşımız var. Yurt dışında 4 bin 469 sandık kurulacak. Yurtdışı temsilciliklerde bu süreç 9 Mayıs’ta sona erecek. Mayıs ayında gümrük kapılarında bitecek. Vatandaşlarımın oy haklarını hızla ortadan kaldıracak ve vatandaşlarımız oy kullanabilecek. Yurt dışındaki vatandaşlarımızdan bize gelen ilk soru ‘Oy kullanma hakkımız ne zaman olacak?’ Ben de merak etmeyin bunun hakkını hızlı bir şekilde sağlayacağız dedim. Diğer hükümetler, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı ancak dövize ihtiyaç duyduklarında hatırladılar. Onlara oy hakkı verdik. Seçimlere katılım oranı bir yılda yüzde 36’ya, ardından yüzde 40’a ulaştı. 2018 seçimlerinde bu oran yüzde 50’yi geçti.

“HAYALLEDİĞİM O KADAR ÇOK ADIM ATIYORUZ”

Son 21 yılda oy kullanmanın yanı sıra hayal bile edilemeyecek birçok adım attık. Teknolojinin imkanlarını kullanarak vatandaşlarımın elektronik ortamdaki işlemlerini kolaylaştırdık. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için pasaport harçlarını yarı yarıya indirdik. Türkiye’ye gelen vatandaşlarımızın araçlarının ülkemizde kullanım sürelerini 2 yıla çıkardık. Muhalefet bugüne kadar ne yaptı? Birçok adım attık. Vatandaşlarımız 177 merkez ve 46 gümrük kapısında oy kullanabilecek.

haber-haymana.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu