Teknoloji

Bill Gates: Yapay Zeka, bilgisayarları kullanma şeklinizi tamamen değiştirmek üzere

Gates, blog yazısında yapay zekanın giderek yaygınlaştığı geleceğe yönelik bazı iddialarını paylaşıyor.

Gates’e göre önümüzdeki beş yıl içerisinde farklı görevler için farklı uygulamalar kullanmayacağız. Bunun yerine telefonunuza veya bilgisayarınıza günlük dilde ne yapmak istediğinizi söylersiniz ve o da isteğinizi yerine getirebilir.

HERKESİN YAPAY ZEKAYA DAYALI KİŞİSEL ASİSTANI OLABİLİR

kapılar, “Yakın gelecekte çevrimiçi olan herkes, günümüz teknolojisinin çok ötesinde, yapay zekayla desteklenen bir kişisel asistana sahip olabilecek.”diyor.

Gates, kişisel olarak sizinle ilgili bilgilere dayanarak görevleri yerine getirebilecek yazılımlar geliştirir. “ajan”Olarak isimlendiriyor.

“Ajanlar yalnızca herkesin bilgisayarlarla etkileşim biçimini değiştirmekle kalmayacak. Aynı zamanda yazılım endüstrisini de alt üst edecekler ve komut yazmaktan simgelere dokunmaya geçtiğimizden bu yana bilgi işlem alanında en büyük devrimi gerçekleştirecekler.”diyor Gates.

Çalışan temsilcilerin anahtarı, sizi bir kişi olarak tanımalarıdır. Hakkınızda ne kadar çok şey bilirlerse ihtiyaçlarınızı o kadar önceden tahmin edebilir ve size yardımcı olabilirler.

HAYATIMIZIN HER ALANINDA BÜYÜK BİR ROL OYNAYACAK

“Proaktifler, siz sormadan önce önerilerde bulunabilirler. Uygulamalar arasında görevleri yerine getirirler. Faaliyetlerinizi hatırladıkları ve davranışlarınızdaki niyetleri ve kalıpları fark ettikleri için zamanla gelişirler. Bu bilgilere dayanarak, ihtiyacınız olduğunu düşündükleri şeyi sağlamayı teklif ederler, ama son kararları her zaman sen verirsin.”

Gates’in makalesi yapay zekanın sağlık, eğitim, üretkenlik, eğlence ve daha fazlasını nasıl dönüştüreceğini düşündüğünü ayrıntılarıyla anlatıyor. Sonuçta yapay zekanın hayatımızın her alanında büyük bir rol oynayacağını düşünüyor.

kapılar, “Ajanlar hemen hemen her faaliyette ve yaşamın her alanında yardımcı olabilecekler” diyor. “Bilgisayar endüstrisinde platformlardan, uygulamaların ve hizmetlerin üzerine inşa edildiği teknolojilerden bahsediyoruz. Android, iOS ve Windows platformlardır. Bir sonraki platform aracılar olacak.”

KAYNAK: HABER7

eskipazarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu